Организация учебного процесса

Спортивные мероприятия

развернуть

ЗАЦВЯРДЖАЮ

                                                                                                                                                               Дырэктар школы

                                                                                                                                                                      ________ М.Л.Дубінецкі

Спартыўна-масавыя мерапрыемствы суботняга дня

на І паўгоддзе 2018/2019 навучальнага года

№п/п

Мерапрыемствы

Дата правядзення

1

Спартыўныя гульні для вучняў 2-4,   5-7 класаў. Работа спартыўных секцый.

08.09.2018г.

2

Дзень спорту і здароўя(спартыўнае свята, прысвечанае пачатку навучальнагагода). Дзень бегуна. Работа   спартыўных секцый.

15.09.2018 г.

3

Спартыўныя гульні. Работа спартыўных секцый.

22.09.2018 г.

4

Сусветны Дзень турызму. Удзел у турыстычным свяце “Пасвячэнне ў турысты”. Работа спартыўных секцый.

29.09.2018 г.

5

Турнір па валейболу. Работа спартыўных секцый.

06.09.2018 г.

6

Спартыўны батл “Тата, мама, я – спартыўная сям’я”. Работа спартыўных секцый.

13.09.2018 г.

7

Конкурс “Самый меткий”. Работа спартыўных секцый.

20.09.2018 г.

8

Турнір па міні-футболе.   Работа спартыўных секцый.

27.09.2018 г.

9

Турнір па піянерболе.   Работа спартыўных секцый.

03.11.2018 г.

10

Дзень здароўя. Работа спартыўных секцый.

10.11.2018 г.

11

Веньскі крос.   Работа спартыўных секцый.

17.11.2018 г.

12

Турнір па дартсу сярод вучняў 5-6 класаў.   Работа спартыўных секцый.

24.11.2018 г.

13

Турнір па настольным тэнісе. Работа спартыўных секцый.

01.12.2018 г.

14

Дзень здароўя “Юныя гімнасты”. Работа спартыўных секцый.

08.12.2018 г.

15

Спартыўныя гульні(2-4 класы). Работа спартыўных секцый.

15.12.2018 г.

Турнір па настольным тэнісе. Работа спартыўных секцый.

22.12.2018 г.

свернуть

Расписание занятий

развернуть

РАСКЛАД НАВУЧАЛЬНЫХ ЗАНЯТКАЎ НА І ПАЎГОДДЗЕ 2018/2019 НАВУЧАЛЬНАГА ГОДА

1 класс 2 класс 3 класс 4 класс
Паняд.



1. Чалавек і свет Беларуская мова Беларуская літаратура Нямецкая мова
2. Выяўленчае мастацтва Фізічн. культура і здароўе Нямецкая мова Музыка
3. Матэматыка Матэматыка Фізічн. культура і здароўе Беларуская мова
4. Фізічн. культура і здароўе Выяўленчае мастацтва Беларуская мова Фізічн. культура і здароўе
5. Музыка Беларуская літаратура
Аўторак



1. Матэматыка Руская мова Матэматыка Руская мова
2. .Літаратурнае чытанне Руская літаратура Руская літаратура Руская літаратура
3. Беларуская мова Матэматыка Руская мова Нямецкая мова
4. Працоўнае навучанне  Гадзіна здар. і спорту Нямецкая мова Матэматыка
5. Чалавек і свет Гадзіна здар. і спорту Выяўленчае мастацтва
Серада 1. Літаратурнае чытанне Руская літаратура Чалавек і свет Беларуская мова
2. Беларуская мова Руская мова Матэматыка Беларуская літаратура
3. Матэматыка Матэматыка Беларуская літаратура Матэматыка
4. Выяўленчае мастацтва Працоўнае навучанне  Беларуская мова Чалавек і свет
5. Працоўнае навучанне  Гадзіна здар. і спорту
Чацвер 1. Руская мова Матэматыка Руская мова Матэматыка
2. Гадзіна здар. і спорту Беларуская літаратура Фізічн. культура і здароўе Беларуская мова
3. Матэматыка Беларуская мова Матэматыка Фізічн. культура і здароўе
4. Музыка Фізічн. культура і здароўе Руская літаратура Руская мова
5. Выяўленчае мастацтва Працоўнае навучанне 
Пятніца 1. Беларуская мова Беларуская літаратура Нямецкая мова АБЖ
2. Фізічн. культура і здароўе Беларуская мова АБЖ Нямецкая мова
3. Літаратурнае чытанне АБЖ Матэматыка Матэматыка
4. Музыка Беларуская мова Руская літаратура
5.

 

5 клас

6 клас

7 клас

8 клас

9 клас

10 клас

11 клас

Паняд.

1.Бел.мова

1.Гісторыя

1.Фізіка

1.Інфар.

1.Матэмат.

1.Гісторыя

1.Біялогія

2.Бел. літ.

2.Бел.мова

2.Прац. навуч.

2.Матэмат.

2.Геаграфія

2.Фізкульт. і зд.

2.Матэмат.

3.Ням. мова

3.Матэмат.

3. ел.мова

3. Прац. нав

3.Фізкульт.і зд.

3.Фізіка

3.Грамадазн.

4.Матэмат.

4.Прац. нав.

4.ГЗС

4.Ням. мова

4.Нямец. мова

4 Інфарм./Біялогія

4.Фізіка

5.ГЗС

5.Бел.літ.

5.Матэмат.

5.Гісторыя

5.Руская мова

5.Матэмат.а

5.Інфарм./ДП

6.

6.ГЗС

6.Ням. мова

6.Бел.літ.

6.Гісторыя

6.Інфармат.

6.Фізкульт. і зд.

7.Інфармат.

0.Хімія

Аўторак

 

1.Мастацтва

1.Руская мова.

1.Інфармат.

1.Фізіка

1.Бел.літ.

1.Нямец. мова

1.Нямец. мова

2.Бел.мова

2.Руская літ.

2.Нямец. мова

2. Руская літ.

2.Фізіка

2.Хімія/Біялогія

2.Матэмат.

3.Фізкульт. і зд.

3.Матэмат.

3.Біялогія

3.Матэмат.

3.Бел. мова

3.ГЗС

3.Гісторыя

4.Матэмат.

4. Фізкульт. і зд.

4.Фізіка

4.Гісторыя

4.Біялогія

4.Бел. мова

4.Бел.мова

5.Руская мова

5.Нямец. мова

5.Фізкульт. і зд.

5.Руская мова

5.Матэматыка

5.Матэмат.

5.Бел.літ.

6.Руская літ.

6.Бел.мова

6.Матэмат.

6.Біялогія

6.Нямец. мова

6.Бел.літ.

6.

7 ГЗС

Серада

 

1.Нямец. мова

1.Руская літ.

1.Руская мова

1.Нямец. мова

1.Чарчэнне

1.Фізкульт. і зд.

1.Астраномія

2.Гісторыя

2.Прац. навуч

2.Руская літ.

2.Фізіка

2.Матэмат.

2.Нямец. мова.

2.Нямец. мова

3.Руская мова

3.Нямец. мова

3.Матэмат.

3.Геаграфія

3.Фізкульт. і зд.

3.Матэма.

3.Руская літ.

4.АБЖ

4.Руская мова

4.Гісторыя

4.Матэмат.

4.Хімія

4.Руская літ.

4.Матэмат.

5.Матэмат.

5.Гісторыя

5.Нямец. мова

5.ізкульт. і зд.

5.Руская мова

5.Руская мова

5.Хімія

6. алавек і свет

6.Матэмат.

6.АБЖ

6.Хімія

6.Руская літ.

6.Фізіка

6.Руская мова

7.Інфармат.

0. Інфармат.

 

Чацвер

1.Бел.літ.

1.Бел.літ.

1.Геаграфія

1.Мастацтва

1.Фізіка

1.Хімія/ Біялогія

1.Гісторыя

2.Бел.мова

2.Бел. мова

2.Руская літ.

2.Матэмат.

2.Грамадазн

2.Біялогія/Хімія

2.ГЗС

3.Прац.навучан.

3.Геаграфія

3.Матэмат.

3.Бел.літ.

3.Хімія

3.Гісторыя

3.Інфармат./МП

4.Матэмат.

4.Фізкульт. і зд

4.Мастацтва

4.Бел. мова

4.Гісторыя

4.Бел.літ.

4.Біялогія

5.Фізкульт. і зд

5.Матэмат.

5.Бел. мова

5.Хімія

5.Пр.(м)./ Інф..

5.Геаграфія

5.Руская літ.

6.

6.АБЖ

6.Бел.літ.

6.Геаграфія.

6.Пр (д)./ Інф.

6.Хімія

6.Фізіка

7.Інфармат.

 

7 .ГЗС

7.

0 Біялогія

Пятніца

1.Руская мова

1.Інфармат.

1.Біялогія

1.Руская мова

1.Матэмат.

1.Матэма.

1.Геаграфія

2.Руская літ

2.Мастацтва

2.Матэмат.

2.Матэмат.

2.Біялогія

2. Геаграфія

2.Хімія

3.Матэмат.

3.Руская мова

3.Гісторыя

3.Біялогія

3.Нямец. мова

3. Нямец. мова

3.Фізкульт. і зд.

4.Гісторыя

4.Матэмат.

4.Руская мова

4.Нямец. мова

4.Руская літ

4. Біялогія/Хімія

4.Нямец. мова

5.Нямец. мова

5.Біялогія

5.Хімія

5.Фізкульт. і зд

5.Бел.мова.

5.Грамадазн.

5.Матэмат.

6.

6.Нямец. мова

6.Фізкульт. і зд.

6.Бел. мова

6.

6 МП/ДП.

6.

 

7.Інфармат.

7 Прац.навуч

 

 

 

 

свернуть

Расписание звонков

развернуть

1 урок 9.00 – 9.45
2 урок 9.55 – 10.40
3 урок 11.00 – 11.45
4 урок 12.05 – 12.50
5 урок 13.00 – 13.45
6 урок  13.55 – 14.40
7 урок 14.50 – 15.35

свернуть

Расписание факультативных занятий на I полугодие 2018/2019 учебного года

развернуть

№ п/п

Прадмет, клас

Назва факультатыва

Прозвішча,імя і імя па бацьку настаўніка

Дзень і час правядзення

Месца правядзення

1

Беларуская мова

1 клас

Вытокі роднай мовы

Дубінецкая З.Д.

Пятніца

11.45

1 клас

 

2

Чалавек і свет

2 клас

Па ступеньках правіл здаровага харчавання

Шарко Т.М

Серада

13.05

2 клас

3

Беларуская мова

2 клас

Вытокі роднай мовы

Шарко Т.М

Панядзелак

13.05

2 клас

4

Чалавек і свет

3 клас

Па ступеньках правіл здаровага харчавання

Вольская Л.К.

Аўторак

14.05

3 клас

5

Беларуская мова

3 клас

Вытокі роднай мовы

Вольская Л.К.

Серада

14.05

3 клас

6

Руская літаратура

4 клас

Путешествие в мир сказки

Каліноўская І.А.

Пятніца

13.05

4 клас

7

Чалавек і свет

4 клас

Па ступеньках правіл здаровага харчавання

Каліноўская І.А.

Панядзелак

14.05

4 клас

8

Працоўнае навучанне  

5 клас

Прапільная разьба і выпальванне па дрэву

Скрабец У.І.

Панядзелак

14.05

Майстэрня

9

Руская мова

5 клас

Кладовая слов русского языка

Барычэўская Н.Л.

Панядзелак

14.05

Каб. № 3

10

Матэматыка

6 клас

Падарожжа з матэматыкай

Лазнухо А.Ц.

Чацвер

15.00

Каб. №13

11

Беларуская мова

6 клас

Сакрэты словазмянення і формаўтварэння

Самуйлік І.М.

Пятніца

15.00

Каб. № 13

12

Руская мова

6 клас

Погружаемся в интересный мир образования и правописания слов

Барычэўская Н.Л.

Аўторак

15.00

Каб. №13

13

Беларуская мова

9 клас

Складаны сказ без складанасці

Есько В.Р.

Субота

9.00

Каб.№ 5

14

Матэматыка

9 клас

Паўтараем матэматыку

Лазнухо А.Ц.

Серада

15.00

Каб. № 4

15

Хімія

9 клас

Рыхтуемся да павышанага вывучэння хіміі

Казірацкая Н.У.

Пятніца

14.05

Каб.№ 4

16

Беларуская мова

10 клас

Практыкум па арфаграфіі беларускай мовы

Самуйлік І.М.

Чацвер

15.00

Каб. № 16

17

Працоўнае навучанне

10 клас

Уводзіны ў аграрную прафесію

Казірацкая Н.У.

Чацвер 8.00

Субота 9.00

Каб. № 16

18

Беларуская мова

11 клас

Падагульняльны факультатыўны курс па беларускай мове

Есько В.Р.

Субота

10.00

Каб. № 5

19

Хімія

11 клас

Абагульняючы факультатыўны курс па хіміі

Казірацкая Н.У.

Аўторак 14.05

Каб.№ 15

20

Біялогія

11 клас

Абагульняючыя факультатыўныя заняткі па біялогіі

Еўмянчук В.А.

Пятніца

14.05

Каб. №15

21

Гісторыя Беларусі

11 клас

Ад БССР да Рэспублікі Беларусь: выбар шляхоў развіцця

Рак Т.В.

Чацвер

15.00

Каб. №15

Графік правядзення заняткаў па АБЖ

Клас

Дзень нядзелі

Час правядзення

Кабінет

4

Чацвер

14.05

4 клас

7

Серада

15.00

№ 5

8

Чацвер

15.00

№ 4

9

Панядзелак

8.00

№15

 Графік правядзення грамадска-карыснай працы

Клас

Дзень нядзелі

Час правядзення

3

Аўторак

14.05

4

Чацвер

14.05

5

Серада

08.05

6

Аўторак

08.05

7

Панядзелак

15.00

8

Чацвер

08.05

9

Субота

09.00

10

Субота

09.00

11

Пятніца

15.00

    Графік правядзення заняткаў спецыяльнай медыцынскай групы

Класы

Дзень нядзелі

Час правядзення

3-11

Аўторак

08.00

3-11

Чацвер

08.00

свернуть

График проведения общешкольных информационных часов на 2018/2019 учебный год

развернуть

ТЭМА

ДАТА

КЛАС/

Форма правядзення

ВЕРАСЕНЬ

1

Да 500-годдзя беларускага кнігадрукавання

14.09

1-4/інфармацыйны дэсант

2

Выбарчая сістэма Рэспублікі Беларусь

14.09

5-8/прэзентацыя

3

Выбарчая сістэма Рэспублікі Беларусь

14.09

9-11/прэзентацыя

КАСТРЫЧНІК

1

Пінск у сучаснай Беларусі

05.10

1-4/гутарка

2

Пінск - сталіца Беларускага Палесся

05.10

5-8/прэзентацыя

3

Пінск - сталіца Беларускага Палесся

05.10

9-11/прэзентацыя

ЛІСТАПАД

1

Сусветнавядомыя беларускія навукоўцы

23.11

1-4/прэзентацыя

2

Сусветнавядомыя беларускія навукоўцы

23.11

5-8/прэзентацыя

3

Уклад беларускіх навукоўцаў ў сусветную спадчыну

23.11

9-11/лекцыя

СНЕЖАНЬ

1

Замкі і дварцы Беларусі

14.12

1-4/гутарка

2

Замкі і дварцы Беларусі

14.12

5-8/прэзентацыя

3

Гістарычныя аб'екты Беларусі ўключаныя ЮНЕСКА да сусветнай спадчыны

14.12

9-11/лекцыя

СТУДЗЕНЬ

1

Прадукцыя АПК Беларусі на сусветным рынку

25.01

1-4/прэзентацыя

2

Прадукцыя АПК Беларусі на сусветным рынку

25.01

5-8/прэзентацыя

3

СПК “Плешчыцы” – вынікі за 2017 год

25.01

9-11/лекцыя

ЛЮТЫ

1

Узброеныя сілы Рэспублікі Беларусь

23.02

1-4/прэзентацыя

2

23 лютага – Дзень Абаронцы Айчыны

23.02

5-8/прэзентацыя

3

23 лютага – Дзень Абаронцы Айчыны

23.02

9-11/гутарка

САКАВІК

1

Экалагічныя абставіны ў Беларусі

15.03

1-4/прэзентацыя

2

Запаведнікі і заказнікі Беларусі

15.03

5-8/прэзентацыя

3

Запаведнікі і заказнікі Беларусі

15.03

9-11/прэзентацыя

КРАСАВІК

1

2 красавіка – Дзень яднання народаў Берарусі і Расіі

05.04

1-4/прэзентацыя

2

2 красавіка – Дзень яднання народаў Берарусі і Расіі

05.04

5-8/гутарка

3

2 красавіка – Дзень яднання народаў Берарусі і Расіі

05.04

9-11/гутарка

МАЙ

1

Пакаранні за злачынствы, учыненыя непаўналетнімі

10.05

1-4/прэзентацыя

2

Віды адміністрацыйных спагнанняў для непаўналетніх

10.05

5-8/прэзентацыя

3

Віды адміністрацыйных спагнанняў для непаўналетніх

10.05

9-11/гутарка

свернуть